HOEGERT кримп алат за PEX цевки HT1P645

HOEGERT кримп алат за PEX цевки HT1P645

7.990 ден.9.970 ден.
Шифра на производ: 1P645
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Рачна преса за стегање на конектори на цевки од типот PEX-AL-PEX и PE-RT-AL-PE-RT. Телескопските рачки овозможуваат нивно проширување од 58 cm до 76 cm, со што се зголемува силата потребна за прицврстувањење на конекторот. Системот за брзо менување матрици ви овозможува лесно да ги замените матриците во зависност од вашите потреби.
 

Карактеристики
• сила на стегање 40 kN / 4 тони;
• вклучени 4 матрици;
• тип на матрица TH;
• големини на матриците: 16 mm, 20 mm, 26 mm и 32 mm;
• должина 580 - 760 mm;
• спакувана во практичен куфер.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT кримп алат за PEX цевки HT1P645 Опис на производот Рачна преса за стегање на конектори на цевки од типот PEX-AL-PEX и PE-RT-AL-PE-RT. Телескопските рачки овозможуваат нивно проширување од 58 cm до 76 cm, со што се зголемува силата потребна за прицврстувањење на конекторот. Системот за брзо менување матрици ви овозможува лесно да ги замените матриците во зависност од вашите потреби.   Карактеристики • сила на стегање 40 kN .. Category: Product #: 1P645 Regular price: 7.990 ден. 9.970
7.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

  • +389 (2) 2401 015
  • +389 70 253 303
  • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2023. UKION SHOPS