HOEGERT детектор за кабли и профили со влагомер  HT4M341
  • HOEGERT детектор за кабли и профили со влагомер  HT4M341
  • HOEGERT детектор за кабли и профили со влагомер  HT4M341

HOEGERT детектор за кабли и профили со влагомер HT4M341

4.390 ден.
Шифра на производ: 4M341
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Професионален детектор за примена во градежништво и при реновирање. Се применува од електричари, водоводџии, молери, гипсари за скенирање на ѕидови и тавани. Детектира струјни кабли, метални и дрвени конструкции во ѕидовите. Примената на детекторот значително го намалува ризикот од оштетување на електричните и водоводните системите во ѕидовите.

Карактеристики
• детектира кабли под напон на максимална длабочина 50mm.
• детектира феромагнетни метали на максимална длабочина 60mm.
• детектира обоени метали на максимална длабочина 50mm.
• детектира дрвени конструкции на максимална длабочина 38mm.
• вграден хидрометар за мерење на влажност на дрво и градежни материјали во опсег на: дрво 5-50% и градежни материјали 1.5-33%.
• лесно се применува, благодарение на ергономскиот и компактен дизајн, со кој се овозможува користење со една рака.
• визуелна и звучна сигнализација при детекција на кабли.
• заштитен од механички оштетувања.
• користи 2 батерии од 1.5V AAA, со зголемен работен век благодарение на автоматското исклучување.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT детектор за кабли и профили со влагомер HT4M341 Опис на производот Професионален детектор за примена во градежништво и при реновирање. Се применува од електричари, водоводџии, молери, гипсари за скенирање на ѕидови и тавани. Детектира струјни кабли, метални и дрвени конструкции во ѕидовите. Примената на детекторот значително го намалува ризикот од оштетување на електричните и водоводните системите во ѕидовите. Карактеристики • детектира ка.. Category: Product #: 4M341 Regular price: 4.390 ден. 4.390
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО
КАЛИН ГРОУП ДОО © 2022. UKION SHOPS