HOEGERT ударен батериски одвртувач 400Nm HT2E200 ( без четкички )
 • HOEGERT ударен батериски одвртувач 400Nm HT2E200 ( без четкички )
 • HOEGERT ударен батериски одвртувач 400Nm HT2E200 ( без четкички )
 • HOEGERT ударен батериски одвртувач 400Nm HT2E200 ( без четкички )

HOEGERT ударен батериски одвртувач 400Nm HT2E200 ( без четкички )

7.990 ден.9.990 ден.
Шифра на производ: HT2E200
Достапност: На залиха
Количина:

Опис на производот
Акумулаторски ударен одвртувач со вртежен момент од 400 Nm и со заменлива батерија, обезбедува слобода при работа без оглед на пристапот до електричната или пневматската мрежа. Совршен е за најтешките работи за авто-поправки, работилници за гуми и механички работи, како и на градилишта за монтажни работи. Опремен е со нова генерација мотор без четкици за да се соочи со најголемите предизвици. Спакуван во практично и издржливо куќиште кое овозможува транспортирање и складирање на уредот.

Карактеристики
• мотор без четкички;
• издржливо алуминиумско композитно куќиште;
• 1/2" приклучок;
• 200/300/400 Nm вртежен момент;
• брзина на ротација 1600/2000/2600 RPM;
• брзина на удар 1800/2500/3300 IPM;
• напон 20 V;
• батерија од 2,0 Аh,
• време на полнење 1 час;
• oпсег на завртки M10-M20;
• LED светилка која овозможува осветлување на работниот простор;
• лесен и добро избалансиран центар на гравитација;
• 3-нивоa прилагодување на ротации;
• прекинувач за ротација лево/десно со мазна регулација;
• 3 LED индикатори што го покажува нивото на полнење на батеријата;
• заоблена, ергономска анти-лизгачка рачка која обезбедува безбедност и удобност при работа;
• практичен држач за појас;
• можност за купување на резервна батерија - HT2E210.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HOEGERT ударен батериски одвртувач 400Nm HT2E200 ( без четкички ) Опис на производот Акумулаторски ударен одвртувач со вртежен момент од 400 Nm и со заменлива батерија, обезбедува слобода при работа без оглед на пристапот до електричната или пневматската мрежа. Совршен е за најтешките работи за авто-поправки, работилници за гуми и механички работи, како и на градилишта за монтажни работи. Опремен е со нова генерација мотор без четкици за да се соочи со најголем.. Category: Product #: HT2E200 Regular price: 7.990 ден. 9.990
7.990
Available from: КАЛИН ГРОУП ДОО

За нас

Работно време:

Понеделник - Петок: 09:00 - 18:00 ч.
Сабота: 10:00 - 15:00 ч.
Недела: Затворено

Premium TOOLS
Бул. 3-та Македонска Бригада 41
1000 Скопје

Локација: https://goo.gl/maps/QHjSYUaXi8GKhcTm8

Контакт

 • +389 (2) 2401 015
 • +389 70 253 303
 • info@kalin.com.mk

Facebook

КАЛИН ГРОУП ДОО © 2023. UKION SHOPS